Alışveriş Sepeti

Kitap Detayı

Fıkıh Serisi 2 - Evlenme Ve Boşanma Hükümleri - Prof.Dr.Abdülaziz Bayındır

Kısa Bilgi

Fıkıh Serisi 2 - Evlenme Ve Boşanma Hükümleri - Prof.Dr.Abdülaziz Bayındır 

Yazar: Prof.Dr. Abdulaziz Bayındır

Stok Bilgisi: 991 adet

-25% 4 TL
3 TL
 

Her şeyi güzel yapan yalnız Allah Teâlâ’dır. O’nun Kitabına uyar, Elçisi Muhammed aleyhisselamı ve yetiştirdiği sahabeyi örnek alır ve sağlam duruşlu olursak biz de güzel şeyler yapabiliriz.
Bu dünyada her insan zor bir imtihandan geçirilir. Allah Teâlâ şöyle demiştir:
“Mallardan, canlardan ve ürünlerden eksilterek sizi korku ve açlıkla yıpratıcı bir imtihandan geçireceğiz; bundan kaçış olmaz. Sen sabırlı davrananlara müjde ver. Onlar, başlarına bir şey gelince şöyle derler: “Biz, Allah’a aitiz ve biz O’nun huzuruna çıkacağız. İşte Rablerinin her türlü desteği ve ikramı onlara olur. Hedeflerine ulaşacak olanlar onlardır.”         (Bakara 2/155-157)
İmtihandan bunalanlar için yasak yollar, bir çıkış kapısı gibi gözükür ve birçok kimse geri adım atar. Yapısına ters bu adım kişiyi rahatsız edince, insan şeytanları imdada yetişerek ıvec yapıp dini kendi arzularına uydururlar. “Ivec = عوج”, düşünerek ve uzak görüşle anlaşılabilecek şekilde çarpıtma ve bir algı yönetimidir.  Allah Teâlâ şöyle demiştir:

“Kâfirlerin (kendini âyetlere kapatanların), çetin azaptan çekecekleri var. Onlar, dünya hayatını Âhiretten çok seven ve ıvec yapmaya çalışarak Allah’ın yolundan uzaklaşan kimselerdir. Onlar derin bir sapkınlık içindedirler.” (İbrahim 14/2-3)

İnsanların kitaplarından öğrendiğimiz dini, Allah’ın kitabı ile karşılaştırınca, iyi kurgulanmış çarpıtmalar ve ıveclerle mezheplerin oluşturulduğunu, indirilmiş dinin yerini uydurulmuş dinin aldığını ve bu yolla Müslümanların etkisiz hale getirildiğini gördük.

Süleymaniye Vakfı’nda oluşan büyük bir ekibin zorlu çalışmasıyla yaptığımız tespitleri, bütün delilleriyle ortaya koymaya ve küçük kitapçıklar halinde halkımıza sunmaya karar verdik. Cenab-ı Hakk’ın, kimseye muhtaç bırakmayacak yardımını niyaz ediyoruz.

 

Türkiye Finans logosu
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 3 TL 3 TL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 3 TL 3 TL