Alışveriş Sepeti

Kitap Detayı

Kitap Ve Hikmet Dergisi 21. Sayı Nisan Haziran

Kısa Bilgi

Değerli Kitap ve Hikmet okurları; 21. sayımızla yeniden beraberiz.

Yazar:

Stok Bilgisi: 995 adet

15 TL
 

Değerli okurlarımız,

Kitap ve Hikmet’in 21. sayısına ulaştık. Yine dopdolu bir içerikle beraberiz.

Değerli hocamız Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır, güncelliğini hiçbir zaman kaybetmemiş bir konuyu, “Ruh” kavramını ele almakta bu sayıdaki köşesinde. Kur’ân’dan hareketle ele alınan bu önemli konu, eminiz hepimiz için yeni bir bakış açısı oluşturacak.

İçinde bulunduğumuz şu günlerde Ramazan’ı idrak edeceğiz. Dr. Yahya Şenol’un “Teravih Namazı Sünnet-i Müekkede mi?” başlıklı yazısının “teravih namazı” bağlamındaki tartışmalara seviye kazandıracağını düşünüyoruz. 

Dr. AbdulhamidGehani’nin kaleme aldığı “Örümcek Ağı mı? Örümcek Evi mi?” başlıklı yazıyı zevkle okuyacak ve din-bilim ilişkisine hayretle şahitlik edeceksiniz.

Fehmi Çeçen’in kaleme aldığı “Sorularla İslamofobi” başlıklı yazı dizisinin üçüncü bölümünü de bu sayımızda bulacaksınız.

Bu sayımızla birlikte dergimize dahil olan değerli yazar Emine Şenlikoğlu Hanımefendi samimi satırlarıyla dokunacak hepimizin duygu dünyamıza...

21. sayımızın “Araştırma” kategorisi de yine ilginiz çekecek çalışmalarla dolu. Doç Dr. Zeki Bayraktar, “Kader Risâlesi Üzerinden Hasan el-Basrî’nin Sünnet Anlayışı” başlıklı yazısıyla on dört asırlık müktesebatımızın birkaç değerinden birini, Hasan el-Basrî’yi dikkatlerimize sunmaktadır.

Ayrıca bu yazının mütemmim bir cüzü olarak, Taha Bayındır’ın sunumuyla Hasan el-Basrî’nin meşhur risalesini okuma zevkini tadacaksınız.

Dr. Fatih Orum “Bir Âyetin Başına Gelenler” yazı dizisinin bu sayıdaki bölümünde Bakara suresinin 184. âyetine verilen yanlış meal ve tefsirlerdeki bilgi kirliliğini işaret ederek âyete verilmesi gereken doğru anlamın ne olduğunu tespite çalışmaktadır.

Erdem Uygan “Kur’an’ın Öğrettiği Tedebbür Kavramı” başlıklı yazısında, en çok istismar edilen kavramlardan birine Kur’an açısından bakma fırsatı verecek hepimize.

Vedat Yılmaz’ın “Süryani Kadim Kilisesinde İbadetler” başlıklı yazısı, dışlayıcı değil tasdik edici bir dini anlayışa sahip olmamıza katkı sağlayacaktır.

Pek tabi ki bu kadar değil...

Mustafa Akman, Zeynep Dönmez, Soner Tahsinoğlu, Selim Babaoğlu ve Hatice Bayındır’ın yazılarıyla dergimizin keyfini sürmeye devam edeceksiniz. 

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a emanet olunuz.

Türkiye Finans logosu
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 15 TL 15 TL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 15 TL 15 TL