Alışveriş Sepeti

Kitap Detayı

Kitap ve Hikmet Dergisi 30. Sayı, Temmuz-Eylül, E-Dergi Formatında

Kısa Bilgi

Kitap ve Hikmet Dergisi 30. Sayı, Temmuz-Eylül, E-Dergi Formatında

Yazar:

Stok Bilgisi: 199 adet

bu bir e-kitap
1 adet
-56% 18 TL
8 TL
 

Değerli okurlarımız, Kitap ve Hikmet’in 30. sayısı vesilesiyle yine sizlerle birlikteyiz. Ülkemiz her ne kadar bu tehlikeli pandemi döneminde bir normalleşme sürecine girmiş olsa da hemen her alanda yapılan çalışmalar olumsuz etkilenmeye ve sekteye uğramaya devam ediyor. Dergi çalışmalarımız da bu süreçte çeşitli aksilikleri ve zorlukları aşmak zorunda kalmaktadır. Bundan dolayı bu sayımızın elinize ulaşması oldukça gecikti. Siz değerli okurlarımızdan özür dileriz.

“Kur’an’da Dindarlık” başlıklı yazısında Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır Hocamız, hangi dinin dindarı olduğumuz konusunda bizleri tefekkür dolu bir yolculuğa çıkartıyor. Mü’min, kafir, müşrik, münafık gibi bir çok önemli kavramı ayetler ışığında daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Dr. Yahya Şenol, doğru bilinen bir yanlışı ayetler ışığında açıklığa kavuşturduğu “Besmelesiz Kesilen Hayvanlar” başlıklı yazısında bizlere önemli bilgilendirmelerde bulunuyor. Bu yazıda şu iki önemli soruya net bir şekilde cevap bulacaksınız: Hayvan kesiminde besmele ne zaman olmazsa olmazdır? Besmelesiz kesilenler hayvanlar sanıldığı gibi haram mıdır? İnsanı en iyi tanıyan elbette onu yaratandır. O halde insanı en iyi tanıyabileceğimiz adres Kur’an’dır.

Enes Alimoğlu “Kur’an’da İnsanın Değeri ve Hakları” başlıklı çalışmasında bir önceki sayıda bıraktığı yerden Kur’an’daki insanı bizlere tanıtmaya devam ediyor. Prof. Dr. Zeki Bayraktar, “Fıtrata Uygun Cinsel Yaşam” konulu çalışmasında, tıpçı kimliğini din bilgisiyle de birleştirerek, ilahiyat camiasında çok fazla değinilmeyen, bu yüzden de eksik kalmış bir alandaki önemli sorunları masaya yatırıyor.

Erdem Uygan “Kur’an’da Nitelikli Hırsızlık Suçu: Serika” başlıklı yazısında tartışmalara konu olan bir meseleye kavramsal açıdan ışık tutuyor. Bu yazı okuduktan sonra “Ekmek çalanın da mı eli kesilecek?” gibi soruların aslında ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız. İsrailoğullarının, altından bir buzağıya tapmaları, Kur’an’ın üzerinde durduğu mühim hadislerden bir tanesidir.

Zeynep Dönmez ve Can Abdullah “Kur’an ve Tevrat Işığında Altın Buzağı Hadisesi-2” yazılarıyla geçen sayıda kaldıkları yerden araştırmalarını bizlerle paylaşmaya devam ediyorlar. Bu yazı da özellikle “söz konusu hadisede Harun’un (a.s) yeri nedir?” sorusuna ışık tutmaya çalışıyorlar. Oldukça değerli çalışmaları barındıran bu sayımızda pek çok farklı alanda daha birçok değerli çalışma sizlerin istifadesine sunuluyor.

Orhan Tangur, Muharrem Erhan Koyuncu, Fatma Cinisli, Dr. Özge Maviş Sevim ve Fatma Şahiner’in sizler için kaleme aldıkları yazılarıyla önemli bilgiler edinirken bir yandan keyifli vakit geçireceğinizden eminiz.

Bereketli okumalar diliyoruz. Tekrar buluşuncaya dek sağlıkla kalınız.

Türkiye Finans logosu
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 8 TL 8 TL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 8 TL 8 TL