Alışveriş Sepeti

Kitap Detayı

Uçuşta Namaz Vakitleri

Kısa Bilgi

Uçuşta Namaz Vakitleri

Yazar: Alper Gökçe

Stok Bilgisi: 99 adet

-17% 30 TL
25 TL
 

Bir an elektriklerin, uyduların devre dışı kaldığını düşünelim, bu durumda ibadetlerini zamanında yapabilecek kaç kişi vardır? Elbette bunlar birer kolaylık ama ibadet vakitlerimin neye göre düzenlendiğine aldırmadan sadece saate uymak, unutmayalım ki ibadetlerimize hata karıştırabiliyor. Yerde ibadet vakitlerimiz ile ilgili olarak bilinmezliklerimiz varsa havada uçak ile seyahat esnasında ibadet vakitlerimiz konusunda verdiğimiz kararların isabetliliğinden emin olabilir miyiz?

İşte böylesi bir durumda da özellikle uçak seyahatleri sırasında ibadet vakitlerimiz ile ilgili âdeta şehir efsaneleri çıkmaya başladı. Örneklendirmemiz gerekirse, İstanbul’dan New York’a doğru uçan bir kişi havada birden fazla akşam kızıllığını ve yatsı namazı vaktinin aydınlığını görecektir. Bu durumda birden fazla akşam veya yatsı namazı mı kılması gerekecek? Ya da İstanbul’a göre oruç için niyetlenen bir insan New York’a vardığında sabah saat 10 civarları olacak. Bu durumda İstanbul’a göre mi iftar edecektir?

Bu kitapta öncelikle ibadetlerimize referans olan ayetleri mercek altına alarak yukarıda belirttiğimiz belirtmediğimiz bir çok sorunun cevaplarını havada ve yerde tarafımdan çekilen ilgili vakitlere referans olacak fotoğraflar eşliğinde ortaya koymaya çalıştık.

Türkiye Finans logosu
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 25 TL 25 TL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 25 TL 25 TL