Alışveriş Sepeti

Kitap Detayı

Kitap ve Hikmet Dergisi 22. Sayı E Dergi

Kısa Bilgi

Değerli Kitap ve Hikmet okurları; 22. sayımızla yeniden beraberiz.

Yazar:

Stok Bilgisi: 899 adet

bu bir e-kitap
1 adet
8 TL
 

Değerli okurlarımız,
Kitap ve Hikmet dergimizin 22. sayısı sıcak yaz günlerinde keyifle okunacak içeriği ile sizlerle. Bu sayımızda da değerli yazar kadromuz, yine birbirinden önemli konuları sizler için kaleme aldılar.
Değerli hocamız Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır, toplumun temel yapı taşı olan aileye Kur’an’ın verdiği önemi gözler önüne seren yazısıyla bu sayımıza da damgasını vuruyor. Yazıyı okurken, her konuda olduğu gibi aile konusunda da Rabbimizin ne kadar detaylı bilgiler verdiğine hayranlıkla şahit olacaksınız.  
Hac dönemini de içine alan bu günlerde pek çok insan ibadet, tatil, bayram ziyareti gibi türlü sebeplerle uzun yolculuklara çıkıyor. Dr. Yahya Şenol ve Enes Alimoğlu hocalarımız her dönemde gündemde olan “kadınların yolculuğu” konusunu masaya yatırıyorlar.
“Araştırma” kategorimiz bu sayımızda da zengin bir içeriğe sahip. Prof. Dr. Zeki Bayraktar, Kur’an araştırmacılarının her dönemde en çok karşılaştığı “bugüne kadar kimse bilemedi de siz mi bildiniz” sorusunu, geçmişten günümüze uygulanan ilmî soykırımı ortaya çıkararak eleştiriyor.
Dr. Fatih Orum artık klasikleşmiş olan “Bir Âyetin Başına Gelenler” serisini sürdürüyor. Bu sayımızda Âl-i İmrân suresinin 93. ayetine verilen anlamları mercek altına alan Orum, bu anlamların Kur’an bütünlüğünde ortaya çıkardığı problemleri dile getiriyor. Sonuçta ayete verilmesi gereken doğru anlamı, delilleriyle birlikte okuyucuya sunuyor.
Erdem Uygan bu sayımızda da iki önemli Kur’an kavramını ayetlerle gözler önüne seriyor. Ehl-i Kitap ve Ûtu’l Kitap kavramları arasındaki fark, kendisinin bu sayımızdaki yazısıyla gün yüzüne çıkıyor.
Dinler tarihi alanındaki yazılarını zevkle okumaya alıştığınız Vedat Yılmaz, bu kez farklı bir konuyla karşınızda. Cinlenme ve psikoloji ilişkisini masaya yatırdığı çalışmasının da aynı derecede ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.
“Kadınlar Üzerinden Dinde Yapılan Tahrifat”, Harun Ünal hocamızın bu sayımızdaki yazısının başlığı. Yazının merak uyandırması için bu başlık yetiyor da artıyor bile...
Dergimizin içeriği elbette bunlarla sınırlı değil. Ömer Mahmut Kuzanlı, Mahmut Celal Özmen, Fehmi Çeçen, Özlem Ata, Zeynep Dönmez, Mustafa Akman ve Nusret Çatak’ın kaleme aldıkları daha pek çok çalışmayı okurken hem iyi vakit geçireceğinizden hem de bu alandaki bilgilerinize başka yerde bulamayacağınız yenilerini ekleyeceğinizden eminiz.
Tüm okurlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederiz. Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a emanet olunuz.

Türkiye Finans logosu
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 8 TL 8 TL
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
1 8 TL 8 TL